W dniach 16-17.12.2019 r. w Gliwicach na basenie Olimpijczyk odbyły się Mistrzostwa Śląska rocznika 2006 i 2007. Podczas trwających przez 2 dni zmagań pływaków 13 i 12 letnich zdobyliśmy: w kategorii 12-latków – 4 srebrne medale, natomiast w klasyfikacji 13-latków, aż 20 medali (zdecydowanie najwięcej spośród wszystkich klubów): 5 złotych, 8 srebrnych i 7 brązowych, tj. aż o 6 więcej niż na Mistrzostwach Śląska w czerwcu br.

w kategorii 13-latków

Indywidualnie Mistrzynią Śląska została dwukrotnie NATALIA SZPOTON – na 100 i 200 m. stylem zmiennym, która jednocześnie zdobyła medal brązowy na 200 m. stylem klasycznym

oraz ZUZANNA PILECKA na dystansie 100 m. stylem dowolnym, która została również trzykrotnie wicemistrzynią Śląska, zdobywając srebrne medale na dystansach 100 i 200 m. stylem klasycznym, oraz 100 m. stylem zmiennym.

Mistrzem Śląska został również KACPER PORWIK, na dystansie 800 m. stylem dowolnym, a na połowie krótszym dystansie Kacper zajął drugie miejsce i zdobył srebro przegrywając złoto zaledwie o 0,08 sek

Na podium stanęli również: AMELIA PURCHAŁKA, która zdobyła srebrny medal na dystansie 800 m. stylem dowolnym oraz dwa brązowe medale na dystansach 200 i 400 m. stylem dowolnym.

PRZEMYSŁAW DZIURSKI zdobył dwa srebrne medale na dystansach 100 i 200 m. stylem grzbietowym.

NATALIA NIKIEL – zdobyła medal srebrny w konkurencji 200 m. stylem grzbietowym oraz medal brązowy w konkurencji 800 m. stylem dowolnym.

DOMINIKA BEZAK wywalczyła brązowy medal na dystansie 100 m. stylem dowolnym.

W konkurencji sztafet: Na najwyższym stopniu podium stanęła nasza sztafeta dziewcząt: 4×100 m. stylem dowolnym w składzie: DOMINIKA BEZAK, NATALIA SZPOTON, NATALIA NIKIEL oraz ZUZANNA PILECKA.

Dwa brązowe medale wywalczyła sztafeta chłopców 4×100 m. stylem dowolnym w składzie: MARCIN JURAŚ, MATEUSZ JURAŚ, KACPER PORWIK oraz PRZEMYSŁAW DZIURSKI

4×100 m. stylem zmiennym w składzie: PRZEMYSŁAW DZIURSKI (grzbiet), KACPER PORWIK (klasyk), GRZEGORZ WARWAS (motyl), MATEUSZ JURAŚ  (dowolny)

Najbardziej nielubiane przez zawodników miejsce 4 tuż za podium zajęli:

MARCIN JURAŚ – na 400 m. stylem dow, MATEUSZ JURAŚ – na 200 m. stylem dow

NATALIA SZPOTON – na 100 m. stylem klas oraz KACPER PORWIK – na 200 m. stylem klas

w kategorii 12-latków Czterokrotnie srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Śląska zdobyła JULIA WIERNICKA na dystansach: 100, 200, 400 i 800 m. stylem dowolnym

Czwarte miejsce tuż za podium zajął trzykrotnie PAWEŁ COPA – na dystansach 200 i 400 m. stylem dowolnym oraz 100 m. stylem motylkowym Niewiele do brązowego medalu zabrakło również sztafecie chłopców 4×100 m. stylem zmiennym w składzie: MACIEJ DUSZA (grzbiet), KACPER MOSKWA (klasyk), PAWEŁ COPA (motyl) oraz MATEUSZ KRASKA (dowolny).

Gratulujemy wszystkim zawodnikom udanych startów, osiągniętych wyników i poprawionych rekordów życiowych, wielkie brawa.

Trenerami zawodników są: Sławomir Pąchalski, Mateusz Niegot, Grażyna Błaszczak, Mateusz Tosta, Małgorzata Myrcik – gratulacje