W dniu dzisiejszym zakończyły się trzydniowe, trwające od piątku 07-02-2020 roku, zmagania na największej imprezie w województwie śląskim Pucharze SILESIA , rok rocznie organizowanej na Katowickim AWF. Była to X Jubileuszowa edycja tych zawodów, na starcie której stanęło ponad 600 zawodników z klubów z całej Polski, byli również zawodnicy z Czech. Rywalizacja toczyła się zarówno w kategoriach wiekowych, jak i OPEN. Rozgrywane były eliminacje, w których zawodnicy byli nagradzani dyplomami oraz medalami w poszczególnych kategoriach wiekowych, a także kategorii łącznej, a także finały, w których udział brało 6 najlepszych zawodników w danej konkurencji w kategorii OPEN. Nasz Klub reprezentowało 20 zawodników z roczników 2008, 2007, 2006 oraz 2005.

W kategorii 13-14 lat nasi zawodnicy zdobyli 6 medali: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe, zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej, natomiast w kategorii 15-16 lat – 8 medali: 6 złotych  i 2 brązowe co dało zwycięstwo w tej klasyfikacji.

Najwięcej medali – 9 , zdobyła Kinga Kempa (2005) – 5 złotych  , 3 srebrne  i 1 brązowy . W eliminacjach czterokrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium w konkurencjach 50 m. i 100 m. stylem grzbietowym, 50 m. stylem motylkowym oraz 100 m. stylem zmiennym w swojej kategorii wiekowej 15-16 lat. Za starty w eliminacjach Kinga zdobyła także medale w kategorii OPEN: złoty na 100 m. stylem zmiennym, srebrny w konkurencji 50 m. stylem grzbietowym oraz brązowy na 50 m. stylem motylkowym. Uzyskane wyniki z eliminacji dały Kindze awans do czterech finałów, gdzie dwukrotnie stawała na drugim stopniu podium na 50 m. stylem grzbietowym oraz 50 m. stylem motylkowym, w finale na 100 m stylem grzbietowym zajęła ostatecznie 4 miejsce , natomiast na 100 m. stylem zmiennym 5 miejsce. Warto dodać, że Kinga kilkukrotnie uzyskała czas lepszy od rekordu „Pucharu Silesia”.

W kategorii 15-16 lat medale zdobyły również:

Idzikowska Iga (2005) – 2 złote medale na dystansach 50 i 100 m. stylem klasycznym. Iga uzyskała również awans do finałów na obydwu dystansach, gdzie ostatecznie uplasowała się na 5 miejscu 

Smiczek Julia (2005) – brązowy medal w konkurencji 400 m. stylem dowolnym 

Tuszyńska Matylda (2005) – brązowy medal na 100 m. stylem grzbietowym 

Bardzo dobrze spisali się również zawodnicy z rocznika 2006 którzy zdobyli złoty medal  w sztafecie mieszanej 8×50 m. stylem dowolnym w składzie: Nikiel Natalia, Warwas Grzegorz, Purchałka Amelia, Juraś Marcin, Pilecka Zuzanna, Juraś Mateusz, Szpoton Natalia, Porwik Kacper i po raz kolejny udowodnili, że jako drużyna są ogromnie mocni.

Indywidualnie w kategorii 13-14 lat medale zdobyli:

Dziurski Przemysław – złoty medal  na 100 m. stylem grzbietowym 

Pilecka Zuzanna – srebrny  na 100 m. stylem klasycznym 

Porwik Kacper – srebrny medal  na 400 m. stylem dowolnym oraz brązowy  na 100 m. stylem klasycznym 

Purchałka Amelia – brązowy na 400 m. stylem dowolnym 

Najbardziej pechowe i nielubiane miejsca tuż za podium zajęli:
Tuszyńska Matylda – trzykrotnie czwarta na dystansach: 400 m. stylem dowolnym, 50 m. stylem grzbietowym oraz 50 m. stylem motylkowym.

Dziurski Przemysław – na 50 m. stylem grzbietowym.

Pilecka Zuzanna – trzykrotnie czwarte miejsce na dystansach 50 i 100 m. stylem dowolnym oraz 50 m. stylem klasycznym.

Porwik Kacper – na 200 m. stylem dowolnym.

Warwas Grzegorz – na 100 m. stylem grzbietowym.

Na wielkie brawa  zasługują nie tylko medaliści, ale także wszyscy startujący zawodnicy. Gratulujemy wszystkim zawodnikom udanych startów, osiągniętych wyników i poprawionych rekordów życiowych

Ogromne gratulacje także dla trenerów: Małgorzaty Myrcik, Sławomira Pąchalskiego, Grażyny Błaszczak, Mateusza Tosty, Mateusza Niegota.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s