Klub Sportowy Piątka Chorzów, jest klubem z wieloletnią tradycją, bogatą historią, ale także z wielką przyszłością i możliwościami. Klub ma swoją siedzibę w Szkole Podstawowej numer 5 im. Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. Gwarantem sukcesów klubu jest wykwalifikowana kadra trenerska oraz młodzi, zdolni zawodnicy, którzy co roku przychodzą do naszego klubu. Nasi zawodnicy mają na swoim koncie wiele medali Mistrzostw Śląska we wszystkich kategoriach wiekowych, w tym te najważniejsze tytuły Mistrzowskie, miejsc na podium w Lidze Klubów Śląskich, Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików, a także medale Mistrzostw Polski. Co roku z naszego klubu powoływani są nowi zawodnicy do Kadry Wojewódzkiej Młodzika czy Kadry Narodowej Juniora. Wielu z nich po ukończeniu szkoły i opuszczeniu klubu nie zaprzestaje uprawiania sportu, kontynuując swoje kariery sportowe i nadal osiąga wspaniałe wyniki w pływaniu juniorskim, a także seniorskim. Nasi wychowankowie często z powodzeniem startują w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców zdobywając liczne medale, w tym te najcenniejsze złote.

Swoje pierwsze kroki w naszym klubie stawiali reprezentanci Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów m.in. Sławomir Wolniak, Piotr Łuczak, Mateusz Dubas, a także przyszli olimpijczycy, jak, np. Kacper Klich czy uczestnicy Mistrzostw Świata, jak Michał Poprawa.

Ogromne sukcesy odnosili również zawodnicy niepełnosprawni wywodzący się z naszego klubu, m.in. Katarzyna Pawlik czy Mateusz Michalski.

            Nazwisk pływaków z Chorzowa nie brakuje także w tabelach rekordzistów Śląska. Niektóre z nich są niepobite od wielu lat, a co roku pojawiają się nowe w różnych kategoriach wiekowych. Od tego roku klub dysponuje nowoczesną bazą treningową. Basen został gruntownie wyremontowany, poszerzony do 6 torów, wyposażony w słupki z elektronicznym pomiarem czasu i tablicę świetlną.

Wszystkich chętny, którzy chcieliby spróbować swoich sił w pływaniu zachęcamy do przyjścia do Naszej szkoły oraz klubu Trenerzy.